Aplikace Shortcuts #038

Před pár dny vyšla nová verze operačního systému iOS ve verzi 12. Doporučuji stáhnout Všem uživatelům kvůli spoustě novinek, rychlosti a bezpečnosti. Jednou z novinek je aplikace Shortcuts – česky zkratky. Před několika měsíci Apple koupil vývojáře aplikace Workflow, pomocí této aplikace jste mohli „programovat“ jednoduché úkoly. Apple tuto aplikaci obohatil o další funkce a pokusím se Vám na pár příkladech ukázat, jak ji můžete využít:

„Hey Siri School Reminder“

Obrázek PNG-F38CDE217047-1

Nastavil jsem si, že po vyslovení pokynu „Hey Siri School Reminder“ na mě automatický vyskočí okno, do kterého mohu napsat, či nadiktovat připomínku, která se mi automaticky připomene v momentě přiblížení se školní budově. Stejně tak mám nastavenou i na práci „Hey Siri Working Reminder“ a domov „Hey Siri Home Reminder“.

„Hey Siri Free Time“

Obrázek PNG-D3F192090A02-1.png

Po vyslovení příkazu „Hey Siri Free Time“ se díky napojení na kalendář vytvoří zpráva s mým volným čase a tu je možné odeslat jakoukoliv další službou, pochopilteně by šlo nastavit, aby se zpráva automaticky odeslala určité osobě. Na to pužívám příkaz „Hey Siri Home Message“ kde se mojí přítelkyni odešle SMS včetně času příjezdu.

Příkazy nemusí být hlasové, mohou být jako tlačítko ve widgetech, aplikaci nebo na ploše jako např.: kde je nejbližší čerpací stanice, vytvoření připomínky, že za hodinu bude dopráno, časovač, že za 4 min bude vylouhavána káva v mém french pressu. Pracovní  – využívám zkratky na mail, zip ,unzip, hovory, procenta, odesílání odkazů atd. Domácí – „Movie Time“ rozumněj ztlumí světla a pustí Netflix.

Obrázek PNG-EFDA93279F7A-1.png

Snad Vám to jako malá ukázka používání Vašeho iPhonu a hlavně Siri stačila, vytváření je velmi jedndouché – aplikace Zkratky nabízí přednastavenou galerii příkazů a vlastní příkazy, si můžete vytvořit stiknutím „modrého plus“ pak už stačí jen zadávat správnou posloupnout úkonů např.: Cesta autem domů 1. přehraj album od Eda Sheerana – 2. odešli SMS tomu a tomu – 3. zapni navigaci atd. Neváhejte se obrátit s jakýmkoliv dotazem. Byla by škoda mít takové zařízení a neumět ani třetinu věci co dokáže, nemyslíte? Aplikace Shortcuts je ke stažení zdarma v AppStore. Hlasových asistentů je celá řada, ale mají omezenou podobu příkazů, Siri s aplikací Shortcuts získává nekonečnou možnost příkazů.


Pavel Pohanka

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s